Pogoda Łeba z serwisu

Łeba to jedna z najbardziej znanych miejscowości na polskim wybrzeżu. Dzieje miasta związane są ze Słoweńcami, Kaszubami Nadłebskimi (skansen we wsi Kluki). Łeba to miasto, w którym nie można się nudzić. Latem czeka tu nas mnóstwo atrakcji: wycieczki kutrem po morzu, wyprawy po morskie ryby, rejsy po jeziorze Łebsko, można zwiedzić Kluki i Słowiński Park Narodowy z pięknymi wydmami ruchomymi. Kursuje tu również Bajkowa Kolejka, z którą można zwiedzić miasto od a do z. Liczne kawiarenki, kafejki, lodziarnie, smażalnie ryb zapraszają na swoje przysmaki. Organizowane są różne imprezy sportowe, festyny i koncerty. Do atrakcji możemy zaliczyć również to iż Łeba od 1998r. zmieniła ustrój polityczny i oficjalnie została Księstwem. Księstwo bije własne monety, produkuje kufle do piwa, wydaje znaczki pocztowe, a przede wszystkim paszporty. Odbywają się wspaniałe pochody rycerzy i dam oraz wystawne bale.

Słowiński Park Narodowy – utworzony w 1967 r. W 1977 r. został uznany przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Główną atrakcją turystyczną Parku są oczywiście ruchome wydmy. Największa GÓRA ŁĄCKA, jest najatrakcyjniejszą ze wszystkich wydm na terenie SPN. Ma wysokość 42 m, z jej wierzchołka podziwiać można przepiękną panoramę na Mierzeję Łebską, a po południowej stronie odsłania się martwy zasypany las.

Wyrzutnia Rakiet to hitlerowski poligon rakietowy z 1940 r. To tutaj niemieccy naukowcy testowali rakiety przeciwlotnicze i balistyczne. Na jej terenie znajdują się: ekspozycja rakiety ziemia-ziemia, zabudowania z okresu drugiej wojny światowej, bunkier dowodzenia, lej wyrzutni, fundamenty stacji radiolokacyjnych oraz fundamenty hali montażowej, służącej do konstrukcji rakiet przeciwlotniczych.

Rejsy Statkiem po Jeziorze ŁEBSKO – organizowane są rejsy po dwóch trasach.
TRASA I – 25 min. rejsy z Rąbki do Wyrzutni i z powrotem.
TRASA II – to całodniowa wycieczka z przewodnikiem do Skansenu w Klukach.

Ruiny kościoła św. Mikołaja – Św. Mikołaj jest opiekunem rybaków i żeglarzy. Sam kościół został zbudowany w XIV wieku, ruiny tego kościoła są najstarszym zabytkiem miasta. W XIV wieku znajdowała się tam tak zwana „stara Łeba”, pierwsza osada, z której rozwinęła się później Łeba.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zbudowany w 1683 r. Do budowy użyto częściowo materiałów z kościoła św. Mikołaja, zniszczonego przez sztorm w 1558 r.

Port jachtowy w Łebie – port oferuje 120 miejsc postojowych oraz profesjonalne zaplecze.

Krzyż nawigacyjny – metalowa konstrukcja, postawiona w 2001 r., krzyż poświęcony pamięci marynarzy, rybaków, żeglarzy i tym, którzy nie powrócili z morza.

Wystawa motyli – najcenniejsze, najładniejsze i najciekawsze motyle i owady z całego świata. Wystawa znajduje się w centrum Łeby – idealna propozycja na deszczowe dni.

Aleja Prezydentów Polski w Łebie
W 2011 roku w Łebie została otwarta pierwsza w Polsce Aleja Prezydencka wzdłuż, której umieszczono odciski dłoni wszystkich prezydentów Polski…

Illuzeum – wystawa interaktywna – odkryjecie tajemnice iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych…

Golf Park – Atrakcja odpowiednia dla młodych i starszych – poziom trudności zróżnicowany.

POWER PARK ŁEBA – PARK ROZRYWKI – Park Linowy

Łebski Domek – dom stojący do góry nogami.

Oceanarium DELFIN HOUSE – to wspaniała atrakcja dla wszystkich, bez względu na wiek i płeć. Żywe okazy podwodnego świata. Ciekawe i drapieżne ryby takie jak rekiny żarłacze, mureny, skrzydlice, piranie, ryby „Krokodyl”, święte ryby Arowany, ogromne sumy z Ameryki Północnej oraz setki innych zwierząt zamieszkujących rafy koralowe, tropikalne wody mórz i oceanów całego świata oraz ryby pochodzące z największych rzek i jezior słodkowodnych Afryki, Azji i obu Ameryk.
www.oceanariumleba.pl

Labirynt Park Łeba – SUPER ATRAKCJE DLA DZIECI I DOROSŁYCH
Największy w Polsce labirynt naturalny z platformami widokowymi o powierzchni 5000m2. To świetna zabawa na świeżym powietrzu, która pozwoli Ci na sprawdzenie swojej orientacji w terenie.
www.labiryntparkleba.pl

Stadnina Koni w Nowęcinie – tuż obok Łeby – zaprasza miłośników jazdy konnej. Stadnina oferuje: naukę jazdy dla początkujących, jazda na menażu, jazda w terenie (w tym jazdy nad morze), rajdy konne, biegi myśliwskie, obozy jeździeckie dla młodzieży (lipiec i sierpień) wczasy w siodle dla dorosłych (cały rok), hotel dla koni.

Największe Atrakcje w okolicy – musisz to zobaczyć!

Smołdzino to przytulne miasteczko wokół którego biegną trasy Słowińskiego Parku Narodowego, ponadto leży malowniczo u podnóża owianego legendami Wzgórza Rowokół, z którego rozciągają się wspaniałe widoki na Słowiński Park Narodowy. Mieści się tu muzeum SPN. Przepiękne, szerokie, czyste plaże przyciągają tu turystów zwłaszcza z zagranicy.

Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego
Znajduje się w centrum Smołdzina. Muzeum prezentuje ponad 1000 okazów fauny i flory występującej na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Czynne jest w sezonie letnim codziennie, od poniedziałku do piątku.

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
To stara słowiańska wioska, gdzie co rok w maju organizowane jest „Czarne Wesele”: kopanie torfu, można zobaczyć konia w butach, zjeść smaczny chleb ze smalcem, podziwiać stroje i narzędzia użytku codziennego dawnych słowiańców.

Latarnia Morska w Czołpinie
Wybudowana w 1875 roku z czerwonej cegły na 55-metrowej zalesionej wydmie. Ma wysokość 25,2m i jej światło widoczne jest w odległości 21 mil morskich (39 km). Latarnia przetrwała II wojnę światową i zaraz po wojnie 7 grudnia 1945 roku ponownie rozbłysło jej światło. Jej stan nie zmienił się do dziś. Latarnia czynna codziennie od czerwca do sierpnia.

Święta góra Kaszubów – Rowokół z wieża widokową

Czołpińska Wydma – druga co do wielkości po Górze Łąckej – ma 40m wysokości. Dostępna dla turystów po zachodniej stronie Jeziora Łebsko. Wejście na szlak znajduje się przy parkingu obok latarni.

Latarnia Morska w Stilo – atrakcja i chluba gminy Choczewo.
Na terenie gminy istnieje gęsta sieć zabytkowych dworków otoczonych przez starą i ciekawą roślinność parkową. Istnieje tu także unikalny rezerwat przyrody „Choczewskie cisy”.

Trasy rowerowe:
Łeba – Żarnowska – Izbica – Kluki – Czołpino – ruchome wydmy Madwiny – Rąbka – Łeba = 61 km
Łeba – Żarnowska – Izbica – Kluki – Czołpino – ruchome wydmy Madwiny – Rąbka – Łeba = 61 km
Rowy – północny brzeg jeziora Gardno – Czołpino – brzeg Bałtyku – Rowy